Kategorie
Promocje
Ogranicznik przepięć B+C Typ 1+2 4P 12,5kA SPBT12-280/4 158331_MK
Ogranicznik przepięć B+C Typ 1+2 4P 12,5kA SPBT12-280/4 158331_MK

540,00 zł

Cena regularna: 823,00 zł

Najniższa cena: 605,00 zł
szt.

Do czego służą przełączniki i rozłączniki? 

Głównym zadaniem rozłączników i przełączników jest izolowanie oraz przewodzenie prądu, a bezpieczną pracę umożliwia pozycja dźwigni rozłącznika. Informuje ona użytkownika o tym, czy jest on w danym momencie załączony, czy rozłączony. Używa się ich przeważnie we wszelkiego rodzaju obwodach sterowania silnikami. Mogą być stosowane jako rozłączniki główne maszyn lub urządzeń we wszelkiego rodzaju rozdzielnicach, w różnych wersjach i zakresach w zależności od przeznaczenia. 

 

Rozłączniki i przełączniki

Rozłączniki i przełączniki – rodzaje 

W podkategorii Rozłączniki i przełączniki można znaleźć m.in. modułowe przełączniki sieć-agregat, przełączniki i rozłączniki modułowe, przełączniki schodowe, rozłącznik bezpiecznikowy, łącznik modułowy monostabilny, przełącznik modułowy kontrolny dwupozycyjny, przełącznik modułowy z lampką sygnalizacyjną, przełącznik obrotowy, przełącznik przyciskowy podwójny. Najpopularniejsze z produktów z tej podkategorii, które są wybierane przez klientów to: 

  • rozłączniki modułowe - są podstawowym elementem rozdzielnic elektrycznych, ponieważ dzięki nim można odłączyć napięcie podczas naprawy lub pracy, 
  • przełączniki przyciskowe z zieloną lampką - ich zdaniem jest bezpośrednie lub zdalne załączanie urządzeń, 
  • rozłączniki bezpiecznikowe - służą do zabezpieczenia instalacji elektrycznej przed skutkami zwarć lub różnego rodzaju przeciążeniami; w przypadku wystąpienia, którejś z wymienionych awarii rozłączniki bezpiecznikowe mają za zadanie przerwania obwodu, a tym samym uratowania przed uszkodzeniami podłączonych do niego urządzeń. 

Rozłączniki i przełączniki – producenci 

Nasz sklep elektryczny wyposażony jest w urządzenia od najlepszych producentów na rynku: ABB, AEG, Aniros LSiS, EATON, ENSTO, ETI-POLAM, GE POWER, HAGER POLO, KANLUX, LEGRAND, LOVATO, SCHNEIDER ELECTRIC, SIEMENS, SPAMEL, WEIDMULLER. Dzięki nim nasze produkty są wytrzymałe, a certyfikaty dają gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Zachęcamy również do przejrzenia innych podkategorii i zapoznania się z pełnym asortymentem sklepu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium