Promocje
Ogranicznik przepięć B+C Typ 1+2 4P 12,5kA SPBT12-280/4 158331_MK
Ogranicznik przepięć B+C Typ 1+2 4P 12,5kA SPBT12-280/4 158331_MK

540,00 zł

Cena regularna: 823,00 zł

Najniższa cena: 605,00 zł
szt.

Wyłączniki, rozłączniki – do czego służą? 

Wyłączniki i rozłączniki, jak sama nazwa wskazuje, służą do wyłączania, rozłączania i odłączania pojedynczych urządzeń lub całych instalacji. Dzięki nim urządzenia są chronione przed skutkami spięć oraz różnego rodzaju przeciążeniami. Tym samym tak ważne jest odpowiednie dobranie właściwych wyłączników oraz rozłączników do instalacji elektrycznej, w której będą pracować. 

Zpradem.pl stawia na produkty najlepszej jakości, dlatego dbamy oto, aby urządzenia, które sprzedajemy, posiadały odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa oraz spełniały rynkowe normy z zakresu działania. Wiemy, jak bardzo ważne jest, aby urządzenia pracowały nieprzerwanie przez wiele lat, dlatego stawiamy na pewnych producentów, którzy używają najlepszej jakości materiałów do produkcji. Nasz sklep obsługuje zamówienia detaliczne i hurtowe. 

 

Wyłączniki, rozłączniki

Wyłączniki, rozłączniki – produkty 

Wyłączniki, rozłączniki to kategoria, w której można znaleźć m.in. następujące rodzaje produktów: napędy bezpośrednie, styki pomocnicze, wyłączniki mocy, osłony zacisków i przegrody, napędy zdalne i drzwiowe, bloki członów różnicowoprądowych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: 

  • rozłączniki izolacyjne – zwane także modułowymi, to najważniejsze z części rozdzielnicy elektrycznej; służą odłączeniu napięcia podczas prac, wymuszających odłączenia zasilania w instalacji elektrycznej; w tej podkategorii można znaleźć m.in.: rozłączniki izolacyjne bezpiecznikowe, rozłączniki główne czy izolacyjne, 
  • wyłączniki mocy – ich zdaniem jest chronienie urządzeń znajdujących się w tym samym obwodzie przed przeciążeniami oraz zwarciami; wyłączniki mogą być również wykorzystane do rozdziału mocy w sieci; dzieli się je na wyłączniki: z wyłącznikiem łukowym, bezłukowym i próżniowe; stosowane są w obwodach, w których przepływa duża moc; w tej podkategorii znajdują się także: wyłączniki do instalacji fotowoltaicznych, wyłączniki do transformatorów, bloki łączeniowe mocy oraz wyłączniki mocy, 
  • rozłączniki mocy – ich cel jest podobny jak w przypadku wyłączników mocy – chronić urządzenia podpięte do sieci przed zwarciami lub przepięciami; różnica między nimi polega na tym, że rozłącznik jest traktowany jako łącznik roboczy i służy do terowania przepływem prądu; w tej podkategorii można znaleźć również: rozłączniki do instalacji fotowoltaicznych, rozłączniki główne, rozłączniki mocy, łączniki krzywkowe. 

Wyłączniki, rozłączniki – efektywniejsza praca 

Nasza hurtownia elektryczna zaopatrzona jest w produkty najlepszych producentów na rynku, a co za tym idzie najchętniej wybierane przez specjalistów. Dzięki renomowanym urządzeniom praca jest wygodniejsza, szybsza i efektywniejsza. Nasze urządzenia pochodzą od takich producentów jak: ABB, Aniro LSiS, APATOR, EATON, ELEKTROMET, ETI-POLAM, GE POWER, HAGER POLO, LEGRAND, LOVATO, PROMET, CHNEIDER ELECTRIC, PCE, SIEMENS, SPAMEL, ANRO, ATM LIGHTING, ENSTO, ERGOM, GEWISS, LUMEL, MOREK, SONEL, TAREL.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium