Czujnik i wyłączniki krańcowe – charakterystyka urządzeń 

Wyłączniki krańcowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacja, lotnictwo i lotnictwo. Wyłącznik krańcowy to urządzenie, które wyłącza zasilanie sprzętu i chroni go przed uszkodzeniem, gdy przekroczy określoną pozycję lub prędkość. 

Wyłączniki krańcowe mogą być używane do ochrony obrotowych lub liniowych wałównurników i innych podobnych urządzeń. Wyłączniki krańcowe są zaprojektowane tak, aby zatrzymać ruch w przypadku kontaktu ze ścianą. Są również używane jako przełączniki. Przełączniki te sterują tak zwanym prądem granicznym. 

Gdy prąd graniczny zostanie osiągnięty, przełącznik zapewni, że nie nastąpi dalszy ruch i maszyna zostanie wyłączona. Ogólną zatem funkcją czujników i wyłączników krańcowych jest wykrywanie zadanego położenia i w reakcji na jego osiągnięcie odpowiednio załączenie lub odłączenia zasilania.  

Chroni to pracowników przed ryzykiem zaplątania się w poruszającą się maszynę. Wyłączniki krańcowe są używane w wielu sytuacjach, takich jak kontrola poziomu wody w zaworze, otwieranie drzwi lub wykrywanie przeciążeń w sieci dystrybucji energii. 

Czujniki i wyłączniki krańcowe

Głowica KU 3 V A2 6348884 Głowica KU 3 V A2 6348884
Producent: OBO BETTERMANN
Cena: 12,60 zł
szt.
zobacz więcej

Czujniki krańcowe - szeroki wybór produktów w atrakcyjnych cenach 

Hurtownia internetowa Zpradem.pl to polska firma specjalizująca się w dostarczaniu oferty produktowej z zakresu automatyki przemysłowej, logistyki i energetyki. Dzięki szerokiej ofercie czujników i wyłączników krańcowych oraz akcesoriów niezbędnych do ich działania, mamy pewność, że spełnimy oczekiwania każdego klienta. 

Sklep online Zpradem.pl w tej kategorii oferuje między innymi: 

  • czujniki fotoelektryczne - mogą wykryć zmianę natężenia światła z niewielkim opóźnieniem lub bez opóźnienia; ta szybka reakcja sprawia, że idealnie nadają się do zastosowania w aplikacjach motoryzacyjnych, automatycznych otwieraczach drzwi i włącznikach światła, 
  • czujniki indukcyjne - są to elementy automatyki przemysłowej służące do wykrywania położenia i orientacji obiektów na podstawie ich pola magnetycznego; ich pole można kontrolować zgodnie z żądanym parametrem za pomocą wbudowanego oprogramowania czujnika, 
  • czujniki magnetyczne - umożliwia wykonywanie pomiarów pól magnetycznych w czasie rzeczywistym i wyprowadzanie danych do analizy przez oprogramowanie poza urządzeniem; zostały zaprojektowane z 0,2" (5 mm) precyzyjnymi, niskoprofilowymi, wykrywającymi krawędzie czujnikami magnetycznymi, które odczytują pole magnetyczne z dowolnego kierunku 

Czujniki i wyłączniki krańcowe stosowane są w branżach takich jak: budownictwo, górnictwo, inżynieria, produkcja metali i inspekcja. W tych miejscach szczególnie ważne jest, aby mieć dokładne pomiary pól magnetycznych, takich jak ziemskie pole magnetyczne, a urządzenia pomiarowe muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby móc poradzić sobie w trudnych, czasem ekstremalnych warunkach. 

Czujniki krańcowe od najlepszych producentów 

Sklep elektryczny Zpradem.pl oferuje zarówno sprzedaż hurtową jak i detaliczną. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo klientów, dlatego oferujemy produkty wyłącznie najlepszych i cenionych na rynku producentów. W ofercie tej hurtowni elektrycznej można znaleźć ponad dziesięć firm, co daje dużą dowolność w wyborze najlepszego produktu. Na stronie internetowej pojawiają się takie marki jak: Eaton, Schneider Electric, Siemens, F&F czy Wago.

Każdy produkt w sklepie Zpradem.pl objęty jest dwuletnią gwarancją producenta oraz 14-dniowym okresem zwrotu bez podania przyczyny. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium