Kategorie
Promocje
Ogranicznik przepięć B+C Typ 1+2 4P 12,5kA SPBT12-280/4 158331_MK
Ogranicznik przepięć B+C Typ 1+2 4P 12,5kA SPBT12-280/4 158331_MK

540,00 zł

Cena regularna: 823,00 zł

Najniższa cena: 605,00 zł
szt.

Ograniczniki mocy to elementy instalacji stosowane jako przedlicznikowe zabezpieczenie w rozdzielnicy pomiarowej. Ich rolą jest automatyczne odłączenie zasilania obwodu instalacji elektrycznej w sytuacji, gdy przekroczona zostanie ustalona wartość mocy pobieranej przez odbiorniki w tym obwodzie.

Czym są ograniczniki mocy?

Jak już wspomniano ogranicznik mocy to urządzenie, które pełni rolę zabezpieczenia przedlicznikowego w rozdzielnicy pomiarowej. Najprostszy ogranicznik mocy umownej jest więc zwykłym wyłącznikiem nadprądowym. Aparatura tego typu pozbawiona jest jednak członu zwarciowego, co sprawia, że wyposażona jest wyłącznie w człon przeciążeniowy (termiczny). Istotne w tym przypadku jest to, że ogranicznik poboru prądu montowany jest w rozdzielnicy w taki sposób, by dostęp do jego zacisków prądowych był zabezpieczony i zaplombowany. Użytkownik ma jednak dostęp do dźwigni napędowej ogranicznika mocy, dzięki czemu w sytuacji, gdy on zadziała będzie mógł samodzielnie załączyć obwód bez konieczności zgłaszania tego faktu w zakładzie energetycznym, a także ponoszenia kosztów związanych z przywróceniem zasilania przez ten podmiot.

 

Ogranicznik mocy 16A 1-100sek OM-632 Ogranicznik mocy 16A 1-100sek OM-632
Producent: F&F
Cena: 103,20 zł
szt.
zobacz więcej

Jak działa ogranicznik mocy?

Ogranicznik mocy to obowiązkowe urządzenie w każdej nowo tworzonej instalacji elektrycznej, w związku z czym nie powinno dziwić, że wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób działa. Potwierdzeniem tego faktu może być popularność wyszukiwania w Internecie hasła: ogranicznik mocy zasada działania. Jak zatem działa ogranicznik poboru mocy? Zasada w tym przypadku jest prosta, ponieważ w sytuacji, gdy przez instalację elektryczną przepłynie prąd o większym natężeniu niż dopuszczalne ogranicznik mocy (np. ETIMAT) automatycznie rozłączy zabezpieczany obwód. To samo nastąpi również wtedy, gdy instalacja będzie pobierała zbyt dużo mocy w odniesieniu do mocy przyłączeniowej zadeklarowanej w umowie z odbiorcą.

Jak dobrać ogranicznik mocy?

Zarówno ogranicznik poboru mocy 3-fazowy, jak i jednofazowy to urządzenia, które pod względem zasady działania niczym się od siebie nie różnią. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze tego typu aparatury elektrycznej? Istotne są oczywiście parametry danego ogranicznika poboru prądu, co sprawia, że warto wziąć pod uwagę m.in.:

  • wartość prądu - wielkość natężenia, które jest akceptowalne w danym obwodzie. W efekcie najpopularniejsze obecnie urządzenie to ogranicznik mocy 32A, a alternatywą może być ogranicznik mocy 20A, 25A, czy nawet 16A, który sprawdzi się w mniejszych instalacjach;
  • zakres regulacji prądu odłączenia - większość ograniczników mocy pozwala ustawić wartość poboru mocy, przy której nastąpi odłączenie zasilania, co może być ważne w przypadku rozbudowy obwodu;
  • zwłoka wyłączenia - funkcja, dzięki której chwilowe zwiększenie poboru mocy nie spowoduje natychmiastowego załączenia ogranicznika. Z reguły jest to kilka sekund, co jest efektem tego, że wiele odbiorników pobiera znacznie większe ilości mocy wyłącznie w chwili uruchamiania;
  • możliwość regulacji czasu ponownego uruchomienia - podstawowe ograniczniki poboru mocy to urządzenia, które automatycznie rozłączają obwód, jednak jego ponowne uruchomienie następuje ręcznie. W sprzedaży dostępne są jednak również bardziej zaawansowane ograniczniki mocy, które pozwalają zaprogramować czas, po którym urządzenie automatycznie włączy zasilanie. Regulacja w tym przypadku możliwa jest w przedziale od kilku sekund do kilku minut;
  • pobór mocy - ogranicznik mocy jest urządzeniem, które zabezpiecza instalację cały czas pobierając z niej stosunkowo niewielkie ilości prądu.

Ograniczniki mocy w sklepie Zpradem.pl

Co jeszcze jest istotne przy doborze ogranicznika mocy? Przede wszystkim jakość urządzenia, w związku z czym w naszej ofercie znajdują się wyłącznie ograniczniki poboru mocy renomowanych producentów, które posiadają liczne certyfikaty. Przykładem mogą być produkty firmy F&F, LOVATO, ZAMEL, RABBIT, NOVATEK-ELECTRO, a duże zainteresowanie kupujących wzbudza również ogranicznik mocy ETI, czy wyłączniki mocy Eaton. Naszym klientom oferujemy nie tylko sprzedaż hurtową oraz detaliczną, ale także fachowe doradztwo w zakresie doboru ograniczników mocy oraz innych elementów zabezpieczających instalacji elektrycznych, które znajdują się w naszej ofercie. Przykładem mogą być chociażby ograniczniki przepięć, czy wyłączniki nadprądowe. Istotne w tym przypadku jest także to, że osprzęt elektryczny znajdując się w naszej ofercie jest dostępny w naprawdę atrakcyjnych cenach, a przykładem może być ogranicznik mocy Schneider.

Do czego służą ograniczniki mocy? 

Zadaniem ograniczników mocy jest odłączenie zasilania w danym obwodzie elektrycznym w momencie, gdy zostanie przekroczona dopuszczona wartość mocy pobieranej w obwodzie. Dodatkowo chronią przed kradzieżą energii elektrycznej. Nowoczesne ograniczniki posiadają również funkcję ponownego załączania obwodu po wcześniej zaprogramowanym czasie. 

Ograniczniki mocy - dostępne produkty 

Sklep internetowy Zpradem.pl stale się rozwija i dbamy o to, aby klienci mogli w szybki i prosty sposób znaleźć potrzebne im produkty. Wśród ograniczników mocy w naszej hurtowni elektrycznej, dostępne są produkty takie jak: ograniczniki mocy jednofazowe, ograniczniki poboru mocy, ograniczniki prądu rozruchu instalacji oświetleniowej, ograniczniki mocy do współpracy z przekładnikiem prądowym, ograniczniki mocy z miernikiem parametrów sieci, ograniczniki poboru mocy jednofazowe do 10 KW. Każdy z tych produktów ma inne zastosowanie. Przykładowo ograniczniki prądu rozruchu instalacji oświetleniowej chron instalację przed powstawaniem udarów prądowych, które są odpowiedzialne wyłączenie zasilania. 

Ograniczniki mocy - producenci

Ograniczniki mocy są bardzo ważnym elementem instalacji elektrycznej, dlatego muszą być trwałe oraz posiadać najlepsze parametry, aby sprawnie chroniły instalację. W naszym sklepie znajdują się ograniczniki topowych producentów takich jak: ETI, F&F, LOVATO, ZAMEL, RABBIT, NOVATEK-ELECTRO. Dzięki temu klient może mieć pewność najlepszej jakości wykonania, co przekłada się na długość użytkowania danego elementu instalacji elektrycznej. Dodatkowo nasze ograniczniki mocy posiadają liczne certyfikaty, gwarantujące bezpieczne korzystanie z urządzenia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium