Funkcje przekaźnika kontroli prądu 

Przekaźniki kontroli prądu nalezą do urządzeń sterująco- kontrolnych. Podstawowym zadaniem przekaźników jest zapobieganie awariom odbiorników podłączonych do danej sieci elektrycznej, w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych. Przekaźniki kontrolują przede wszystkim natężenie prądu, a w momencie, gdy pojawia się jakieś odstępstwo od normy, urządzenie informuje o tym. Przekaźniki kontrolują również prawidłowy pobór prądu przez odbiorniki zasilane energią z danej instalacji, co może przyczynić się do optymalizacji pracy wielu urządzeń.

 

Przekaźnik kontroli prądu – produkty w Zpradem.pl 

W jakich miejscach może sprawdzić się przekaźnik kontroli prądu? Dla firm, fabryk i sklepów urządzenie to z pewnością okaże się bardzo przydatne. Przekaźniki sprawdzają się też w domach prywatnych. W sklepie Zpradem.pl klienci znajdą między innymi: 

  • przekaźnik kolejności, zaniku i asymetrii faz z kontrolą napięcia trójfazowego oraz kontrolą nad- i podnapięciową, 
  • przekaźnik kontroli prądu jednofazowy z kanałem przelotowym, 
  • przekaźnik kontroli prądu czterofunkcyjny, o maksymalnej dozwolonej zwłoce czasowej przy podaniu zasilania 20 [s], 
  • transformator do przekaźników nadzorczych, 
  • przekaźnik kontroli prądu jednofazowy z napięciem sterowniczym AC i kontrolą nadprądową DC, 
  • przekaźnik monitorujący prąd z kontrolą nadprądową DC i napięciem sterowniczym AC/DC, 
  • przekaźnik nadzorczy prądu z jednym stykiem przełącznym. 

Wszystkie te modele doskonale spełniają swoją funkcję kontrolną, pomagają też w optymalizowaniu pracy całej instalacji elektrycznej. 

Przekaźnik prądu od najlepszych producentów 

Przekaźnik kontroli prądu powinien być wykonany z trwałych i solidnych materiałów, tylko wtedy będzie dobrze spełniał swoją funkcję. Dostępne w naszym sklepie modele, pochodzą od znanych i cenionych niemal na całym świecie firm, takich jak irlandzkie przedsiębiorstwo Eaton, obecne na rynku już od ponad stu lat, czy międzynarodowe przedsiębiorstwo F&F, znane z tworzenia wysokiej jakości produktów z branży elektronicznej. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium