Co to styk pomocniczy? 

Styk pomocniczy służy do przesyłania informacji. Można wyróżnić styki NO lub NC.

Zwierają się (NO) lub rozłączają (NC) wraz ze stykami głównymi natychmiast po cyklu pracy maszyny elektrycznej. Pomocnicze urządzenia stykowe zwykle składają się ze styku i przełącznika, które są używane do różnych celów, takich jak sterowanie obwodami pomocniczymi, wskazywanie pozycji innych przełączników lub do opóźnienia czasowego.

Zastosowanie styków pomocniczych 

Styki pomocnicze służą do: 

  • przekazywania informacji o pracy odbiornika lub do sterownika PLC albo np. poprzez zapalenie lampki sygnalizacyjnej, 
  • ochrony, która nie wymaga dołożenia dodatkowej energii w celu zablokowania zadziałania innego stycznika; jest to najczęstszy rodzaj ochrony i można go zobaczyć w wyłącznikach światła, piekarnikach i innych urządzeniach gospodarstwa domowego, 
  • logiki sterowania stycznikiem, np. sterowania kaskadowego; wiele styczników posiada zestaw styków pomocniczych, które mogą być używane do aktywacji różnych trybów pracy, takich jak normalny tryb zamykania lub przerywania, 
  • inicjowania urządzeń zatrzymania awaryjnego lub innych mechanizmów bezpieczeństwa w przypadku awarii lub zdarzenia nadciśnienia. 

Rodzaje styków pomocniczych 

Hurtownia elektryczna Zpradem.pl posiada styki pomocnicze, które spełnią oczekiwania każdego klienta. W naszej ofercie można znaleźć m.in.: 

  • łącznik sygnalizacyjny do wbudowania - zwykle jest używany przez dostawców usług komunikacyjnych do obsługi ruchu sygnalizacyjnego i upewniania się, że dociera on do odpowiedniego miejsca docelowego; ma to również wpływ na jakość usług w sieci, 
  • styki pomocnicze boczne - urządzenia zapewniające ochronę elektryczną rozruszników silnika; integrują się z rozrusznikiem, aby zapewnić rozłączenie przełącznika w przypadku awarii. 

Poza wyżej wymienionymi, w ofercie sklepu internetowego Zpradem.pl, znajdują się również akcesoria oraz np. styki sygnalizacyjne (do wyzwolenia), styczniki minaturowe, styczniki pomocnicze, zestawy styków czy zestawy styczników. 

Styki pomocnicze w hurtowni internetowej 

Sklep elektryczny Zpradem.pl oferuje swoje produkty zarówno klientom hurtowym, jak i osobom prywatnym. Zespół wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą zaoferować wsparcie przez telefon lub czat online, pomoże w dobraniu odpowiednich urządzeń. Hurtownia internetowa oferuje produkty jedynie sprawdzonych producentów, znanych z najwyższej jakości, takich jak: Emas Elektroteknik, Siemens, Abb, Eaton czy Schneider Electric.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium