Promocje
Cedar Gniazdo hermetyczne podwójne z/u 16A IP44 białe Nt-230H NT230H01_MK
Cedar Gniazdo hermetyczne podwójne z/u 16A IP44 białe Nt-230H NT230H01_MK

37,00 zł

Cena regularna: 46,00 zł

szt.
Wyłącznik nadprądowy 1P C 20A 6kA AC CLS6-C20-DP 270353_MK
Wyłącznik nadprądowy 1P C 20A 6kA AC CLS6-C20-DP 270353_MK

14,00 zł

Cena regularna: 17,00 zł

szt.
Wyłącznik nadprądowy 1P C 16A 6kA AC CLS6-C16-DP 270352_MK
Wyłącznik nadprądowy 1P C 16A 6kA AC CLS6-C16-DP 270352_MK

13,00 zł

Cena regularna: 17,00 zł

szt.
Wyłącznik nadprądowy 3P C 16A 6kA AC CLS6-C16/3-DP 270420_MK
Wyłącznik nadprądowy 3P C 16A 6kA AC CLS6-C16/3-DP 270420_MK

50,00 zł

Cena regularna: 61,00 zł

szt.

Czym są styczniki pomocnicze i do czego służą? 

Styczniki pomocnicze są często używane w elektronice do włączania i wyłączania urządzeń, takich jak światła lub silniki. Mogą być również używane do kontrolowania prądu płynącego do konkretnego urządzenia. Istnieje jeden rodzaj stycznika pomocniczego, znanego jako przekaźnik, który jest powszechnie spotykany w urządzeniach gospodarstwa domowego, takich jak kuchenki mikrofalowe i ekspresy do kawy. 

Stycznik pomocniczy może pełnić funkcję ręczną lub automatyczną w zależności od przeznaczenia. Na przykład automatyczny stycznik pomocniczy włączy światło, jeśli wykryje ruch w jego pobliżu, podczas gdy ręczny stycznik pomocniczy będzie musiał zostać ręcznie aktywowany przez użytkownika przed włączeniem.

Rodzaje styczników pomocniczych w hurtowni Zpradem.pl 

W podkategorii styczniki pomocnicze można znaleźć następujące typy urządzeń: 

  • stycznik miniaturowy - rodzaj przełącznika elektrycznego, który jest łatwy w użyciu i może być sterowany ręcznie; jest on zwykle używany w małych obwodach, w których moc nie jest wystarczająco wysoka, aby wywołać automatyczne rozłączenie, 
  • stycznik mocy - sterowniki mocy są szeroko stosowanym urządzeniem w instalacjach elektrycznych i zasadniczo regulują zasilanie różnych urządzeń w domu; wyróżnia się ich dwa rodzaje - ręczne lub automatyczne, 
  • stycznik modułowy - służy do sterowania prądem elektrycznym poprzez otwieranie i zamykanie obwodów z różnymi pozycjami biegunów; chroni przed prądami przeciążeniowymi i zwarciami lub może być używany jako regulator procesu ogrzewania, klimatyzacji, chłodnictwa i innych; jest rodzajem urządzenia przełączającego używanego do sterowania energią elektryczną prądu przemiennego (AC), 
  • stycznik nawrotny - to urządzenie, które służy do odwracania kierunku prądu elektrycznego; jest często stosowany w systemach HVAC, a także w wielu różnych typach maszyn; stycznik nawrotny ma dwa zestawy styków elektrycznych, które można otwierać i zamykać jednocześnie i naprzemiennie, aby umożliwić przepływ prądu w przeciwnym kierunku.  

Najwyższej jakości styczniki pomocnicze w niskich cenach 

Sklep internetowy Zpradem.pl oferuje swoje produkty zarówno klientom hurtowym, jak i osobom prywatnym. Zatrudniamy zespół wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą zaoferować wsparcie przez telefon lub czat online o każdej porze. 

Sklep internetowy oferuje artykuły tylko sprawdzonych i najlepszych producentów, a są to między innymi: Schneider Electric, Eaton, Siemens, Aniro LSiS czy WEG. Każdy produkt w hurtowni elektrycznej Zpradem.pl objęty jest dwuletnią gwarancją producenta oraz 14-dniowym okresem zwrotu bez podania przyczyny. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium