Kategorie
Promocje
Wyłącznik nadprądowy 1P C 20A 6kA AC CLS6-C20-DP 270353_MK
Wyłącznik nadprądowy 1P C 20A 6kA AC CLS6-C20-DP 270353_MK

14,00 zł

Cena regularna: 17,00 zł

szt.
Cedar Gniazdo hermetyczne podwójne z/u 16A IP44 białe Nt-230H NT230H01_MK
Cedar Gniazdo hermetyczne podwójne z/u 16A IP44 białe Nt-230H NT230H01_MK

37,00 zł

Cena regularna: 46,00 zł

szt.
Wyłącznik nadprądowy 3P C 16A 6kA AC CLS6-C16/3-DP 270420_MK
Wyłącznik nadprądowy 3P C 16A 6kA AC CLS6-C16/3-DP 270420_MK

50,00 zł

Cena regularna: 61,00 zł

szt.
Wyłącznik nadprądowy 1P C 16A 6kA AC CLS6-C16-DP 270352_MK
Wyłącznik nadprądowy 1P C 16A 6kA AC CLS6-C16-DP 270352_MK

13,00 zł

Cena regularna: 17,00 zł

szt.

Lampka sygnalizacyjna to niewielkie urządzenie elektryczne, które informuje operatora o stanie obwodów w maszynie oraz ostrzega o wystąpieniu jakichkolwiek nieprawidłowości, czy awarii. Co ważne, w żaden sposób nie zabezpiecza obwodu przed uszkodzeniem, ani go nie rozłącza, ponieważ pełni wyłącznie funkcję kontrolną.

Czym jest lampka sygnalizacyjna?

Lampka sygnalizacyjna to niewielkie urządzenie elektryczne, które służy do wizualnego sygnalizowania stanu urządzeń, czy przebiegu konkretnych procesów. Lampka kontrolna analizuje bowiem pracę urządzeń podłączonych do zasilania, czy samych obwodów, sygnalizując ewentualne nieprawidłowości, czy awarie. Jest to możliwe dzięki wbudowanym diodom LED, które występują w różnych kolorach. Przykładowo lampka sygnalizacyjna zielona oznacza z reguły, że urządzenie działa prawidłowo, a lamka w kolorze żółtym ostrzega zazwyczaj przed jakąś nieprawidłowością. Czerwona lamka sygnalizacyjna informuje z reguły, że urządzenie nie działa.

Lampki sygnalizacyjne, kompletne

Lampka sygnalizacyjna - zastosowanie

Lampka sygnalizacyjna to jak już wspomniano aparatura elektryczna o naprawdę szerokim zastosowaniu. Posłużyć może bowiem m.in. do:

  • sygnalizacji stanu procesów technologicznych;
  • sygnalizacji stanu obwodów elektrycznych;
  • sygnalizacji stanu pracy maszyn;
  • sygnalizacji nagłych zdarzeń - lampka sygnalizacyjna może informować na przykład o usterce, zagrożeniu, pożarze czy włamaniu.

Rodzaje lampek sygnalizacyjnych

Lampki sygnalizacyjne to osprzęt elektroniczny, który może być klasyfikowany na różne sposoby. Przykładowo biorąc pod uwagę typ obwodu elektrycznego wyróżnić można:

  • lampki sygnalizacyjne 1 fazowe;

  • lampki sygnalizacyjne 3 fazowe.

Innym kryterium podziału może być napięcie, z którym może pracować dana lampka sygnalizacyjna. W efekcie może to być zarówno lampka kontrolna 230V, jak i lamka sygnalizacyjna 24V, czy dioda sygnalizacyjna 12V. Jak jeszcze można klasyfikować lampki sygnalizacyjne? Często stosowanym podziałem jest zabezpieczenie, ponieważ zastosowana może zostać zarówno kontrolka faz z zabezpieczeniem, jak i lamka sygnalizacyjna bez zabezpieczenia. Istotny może być także sposób montażu, co pozwala wyróżnić lampki modułowe, które montuje się na szynie DIN w rozdzielnicy lub standardowe, które można zainstalować bezpośrednio na pulpicie sterowniczym, tablicy czy drzwiach rozdzielnicy.

Jak dobrać lampki sygnalizacyjne?

Przy doborze lampek sygnalizacyjnych należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich zastosowanie oraz funkcję, którą mają pełnić. Pozwala to określić sposób montażu lamki kontrolnej, jej kolor, kształt, czy wielkość. Bardzo ważnym parametrem jest dopasowanie jej również do typu instalacji, ponieważ zastosowana może zostać zarówno lamka sygnalizacyjna 1 fazowa, jak i kontrolka 3 fazowa, a w zależności od zastosowanie sprawdzić może się lampka kontrolna z napięciem 230, 24 lub 12V. Dobrym rozwiązaniem może być także lampka kontroli faz z zabezpieczeniem, w formie podłączonych szeregowo bezpieczników.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze kontrolek sygnalizacyjnych? Przede wszystkim jakość ich wykonania, co przełoży się nie tylko na trwałość, ale także niezawodność. Bardzo ważną kwestią jest także wytrzymałość oraz bezpieczeństwo, co wynika z faktu, że lampka sygnalizacyjna w wielu przypadkach stanowi element maszyny pracującej w naprawdę trudnych warunkach. W związku z tym warto zadbać o to, by był to osprzęt posiadający odpowiednią klasę ochrony IP. Przykładem może być IP65, co oznacza, że lamka sygnalizacyjna LED może być stosowana zarówno w warunkach przemysłowych (ochrona przed zapyleniem oraz zabezpieczenie przed dostępem do części niebezpiecznych drutem), jak i na zewnątrz (ochrona przed strugą wody (12,5 l/min) laną na obudowę z dowolnej strony)

Lampki sygnalizacyjne w sklepie zpradem.pl

Mając świadomość, że w przypadku lampek sygnalizacyjnych ważne jest nie tylko ich odpowiednie dopasowanie, ale także jakość warto korzystać wyłącznie z rozwiązań renomowanych producentów. Tylko takie produkty znajdują się w ofercie sklepu elektrycznego zpradem.pl, czego przykładem może być lampka HARMONY SCHNEIDER (np. lampka XB4 lub XB7), czy kontrolki sygnowane m.in. marką Promet. Naszym atutem jest szeroka oferta, co wynika z faktu, że posiadamy w sprzedaży praktycznie każdy rodzaj lampek sygnalizacyjnych oraz atrakcyjne ceny, które oferujemy zarówno przy sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej. Co więcej, oferujemy także fachowe doradztwo w zakresie doboru konkretnych rozwiązań, a specjaliści z naszej firmy odpowiadają także na pytania związane z montażem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium