Czym jest zasilacz i do czego służy? 

Zasilacz jest znany również jako regulator napięcia. Jest to urządzenie wykorzystujące elektronikę i elektromechanikę do regulacji napięcia obwodu elektrycznego oraz służące do dostosowania dostępnego napięcia do wymagań zasilanego urządzenia 

Napięcie wejściowe zasilacza może wynosić od 100VAC do 240VAC. Zasilacze są zazwyczaj dostępne w różnych mocach znamionowych do zastosowań mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych. Aby osiągnąć docelowe napięcie, zasilacz musi regulować swoją moc wyjściową za pomocą obwodów transformatora i prostownika. 

Rodzaje zasilaczy i różnice między nimi 

Hurtownia internetowa Zpradem.pl posiada szeroką ofertę zasilaczy oraz potrzebnych do ich działania akcesoriów. 

Są to m.in.: 

  • zasilacz bezprzerwowy - zwany jest inaczej zasilaczem awaryjnym; jest to rodzaj zasilacza, który najczęściej wyposażony jest w akumulator, a w przypadku przerwy lub zakłócenia w dostawie energii elektrycznej z sieci elektroenergetycznej urządzenie przełącza się do pracy bateryjnej, 
  • zasilacz impulsowy - oferuje najbardziej efektywną konstrukcję chroniącą przed przepięciamito urządzenie elektryczne zapewnia najbardziej niezawodne i stałe zasilanie telewizora, komputera i innych urządzeń, z których korzystasz na co dzień, 
  • zasilacz AS-I (AS-Interface) - jest to nowa technologia, która zastępuje tradycyjną technologię okablowania i obsługuje przesyłanie danych między siłownikami a czujnikamiAS-Interface stał się standardowym rozwiązaniem na całym świecie, z różnorodnym zakresem zastosowań, w tym w produkcji, motoryzacji, robotyce, kosmonautyce i innych. 

W szerokiej ofercie sklepu online Zpradem.pl znajdują się również takie urządzenia i akcesoria jak: zabezpieczenie magnetyczne do wyłącznika, moduł zasilania szyny, moduł rozdziału zasilania, zaciski modułów, zasilacz stabilizowany, moduł odbiorczy, moduł zasilający. 

Z pewnością nawet najbardziej wymagający klient będzie w stanie złożyć kompletne zamówienie, które spełni jego oczekiwania. 

Zasilacze programowe najlepszych producentów w niskich cenach 

Sklep elektryczny Zpradem.pl dba o komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego oferuje produkty wyłącznie najlepszych i cenionych na rynku producentów. W ofercie tej hurtowni online można znaleźć takie marki jak: Schneider Electric – jest to francuska firma, która zajmuje się elektronarzędziami już od ponad stu lat, Eaton, Siemens, F&F czy Wago.  

Każdy produkt w sklepie Zpradem.pl objęty jest dwuletnią gwarancją producenta oraz 14-dniowym okresem zwrotu bez podania przyczyny. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium