Promocje
Wyłącznik nadprądowy 1P C 16A 6kA AC CLS6-C16-DP 270352_MK
Wyłącznik nadprądowy 1P C 16A 6kA AC CLS6-C16-DP 270352_MK

13,00 zł

Cena regularna: 17,00 zł

szt.
Wyłącznik nadprądowy 1P C 20A 6kA AC CLS6-C20-DP 270353_MK
Wyłącznik nadprądowy 1P C 20A 6kA AC CLS6-C20-DP 270353_MK

14,00 zł

Cena regularna: 17,00 zł

szt.
Cedar Gniazdo hermetyczne podwójne z/u 16A IP44 białe Nt-230H NT230H01_MK
Cedar Gniazdo hermetyczne podwójne z/u 16A IP44 białe Nt-230H NT230H01_MK

37,00 zł

Cena regularna: 46,00 zł

szt.
Wyłącznik nadprądowy 3P C 16A 6kA AC CLS6-C16/3-DP 270420_MK
Wyłącznik nadprądowy 3P C 16A 6kA AC CLS6-C16/3-DP 270420_MK

50,00 zł

Cena regularna: 61,00 zł

szt.

Wyzwalacze wzrostowe nazywane także napięciowymi to urządzenie elektryczne, które służy do wyzwalania aparatu, do którego jest podłączone, np. wyłącznika nadprądowego. Podanie napięcia na cewkę wyzwalacza powoduje zadziałanie wspomnianego aparatu, co pozwala uchronić sieć oraz podłączone do niej urządzenia przed przeciążeniem, czy zwarciem.

Czym jest i jak działa wyzwalacz wzrostowy?

Wyzwalacz wzrostowy to jednen z typów wyzwalaczy napięciowych (obok wyzwalacza zanikowego). Wyzwalając aparat, do którego jest podłączony (np. wyłącznik nadprądowy) chroni on sieć przed przeciążeniem oraz zwarciem, co zabezpiecza także podłączone do niej odbiorniki. Sposób działania wyzwalacza wzrostowego nie jest zbyt skomplikowany, jednak wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób chroni on instalację. Potwierdzeniem tego faktu może być popularność wyszukiwania w Internecie hasła: wyzwalacz wzrostowy zasada działania. Jak zatem działa cewka wzrostowa? Otóż, należy przede wszystkim zaznaczyć, że wyzwalacz wzrostowy to urządzenie mechanicznie połączone z wyłącznikiem (np. wyłącznikiem nadprądowym lub wyłącznikiem mocy). Do wyzwalacza przyłącza się również przycisk (z reguły przeciwpożarowy), co umożliwia sterowanie ręczne. W efekcie wystąpienie konkretnego napięcia na cewce wyzwalacza uruchamia jego działanie, co sprawia, że rozłącza on urządzenie do którego został podłączony, czyli wspomniany wcześniej wyłącznik.W tym miejscu warto również podkreślić, że wyzwalacze do większych aparatów, czego przykładem mogą być wyłączniki mocy są montowane z reguły w samym aparacie. W przypadku wyłączników nadprądowych instalowane są natomiast obok, co sprawia, że wyłączenie urządzenia następuje poprzez mechaniczne "zrzucenie" dźwigni. Jak przywrócić wyzwalacz wzrostowy do pierwotnego stanu? W tym celu należy przełączyć przycisk powrotu, który może być również oznaczony literą R i strzałką bądź symbolem on/off.

Jak dobrać wyzwalacz wzrostowy?

Dobierając wyzwalacz wzrostowy należy kierować się przede wszystkim przeznaczeniem danego aparatu, a także jego parametrami. W naszej ofercie znajdują się bowiem zarówno produkty dedykowane do instalacji jednofazowej, jak i trójfazowej. Wśród parametrów wyzwalaczy najważniejsze jest natomiast znamionowe napięcie sterowania, ponieważ przekłada się ono na działanie urządzenia. Istotne jest także to, że w przypadku aparatu, do którego można podłączyć wyzwalacz dedykowane są jego konkretne model, co warunkuje prawidłowe działanie. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Przede wszystkim sposób montażu, ponieważ poszczególne wyzwalacze wzrostowe muszą być instalowane zgodnie z odpowiadającymi im schematami. Prawidłowy montaż przekłada się natomiast nie tylko na bezpieczeństwo instalacji, ale również utrzymanie ciągłości zasilania. W tym miejscu należy również podkreślić, że osoby nie posiadające doświadczenia powinny powierzyć montaż wyzwalacza wzrostowego specjaliście, który dysponuje odpowiednimi umiejętnościami.

Wyzwalacze wzrostowe w sklepie zpradem.pl

Czym jeszcze kierować się przy wyborze wyzwalaczy wzrostowych. Poza odpowiednim doborem parametrów jedną z najważniejszych kwestii jest jakość wykonania wyzwalaczy, ponieważ to właśnie od niej zależy niezawodność działania tego typu urządzeń. W związku z tym w naszej ofercie znajdują się wyłącznie wyzwalacze wzrostowe renomowanych producentów, wśród których wymienić należy firmy takie jak Legrand, ABB, Siemens, czy Schneider Electric. Wyzwalacze wzrostowe tych marek to gwarancja bezpieczeństwa, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Są również trwałe, a co za tym idzie mogą stanowić zabezpieczenie instalacji przez wiele lat.

Co przemawia za tym, by kupić wyzwalacz wzrostowy właśnie u nas? Przede wszystkim to, że w ofercie sklepu elektrycznego zpradem.pl znajdują się nie tylko wysokiej jakości wyzwalacze napięciowe, ale również szeroka gama aparatury elektrycznej renomowanych producentów w atrakcyjnych cenach. Naszym klientom oferujemy nie tylko sprzedaż hurtową i detaliczną, ale również oferujemy także fachowe doradztwo w zakresie doboru konkretnych rozwiązań. W efekcie można mieć pewność, że elementy instalacji będą do siebie pasowały, co sprawi, że będzie ona działała prawidłowo oraz bezpiecznie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium