Gniazda instalacyjne – gdzie się ich używa? 

Gniazda instalacyjne to jeden z tych końcowych elementów instalacji elektrycznej, z którymi każdy ma styczność na co dzień. Gniazda te potocznie nazywane są „kontaktami”, a bez nich korzystanie z jakichkolwiek urządzeń zasilanych energią elektryczną byłoby niemożliwe. W naszym kraju stosuje się typ E gniazda elektrycznego, który charakteryzuje się dwoma otworami oraz bolcem znajdującym się pomiędzy nimi. Gniazda instalacyjne występują w wersjach pojedynczych, podwójnych lub nawet potrójnych. Ciekawym rozwiązaniem są również gniazda bryzgoszczelne, które chronią zarówno gniazdo, jak i całą instalację przed zabrudzeniami oraz wilgocią.  

Gniazda muszą spełniać wiele warunków, nie tylko jeśli chodzi o parametry, ale też wygląd. Gniazdo zlokalizowane na ścianie, powinno pasować do całego wystroju wnętrza i nie zaburzać kolorystyki. Wielu konsumentów zwraca dużą uwagę na barwę i wykończenie gniazda. Nasza hurtownia elektryczna oferuje klientom bogaty wybór, dzięki czemu bez problemu znajdą oni idealne dla siebie rozwiązanie. 

 

Gniazda instalacyjne

Wysokiej jakości gniazda instalacyjne – oferta Zpradem.pl 

Ciężko wyobrazić sobie dom lub inny budynek, w którym aktywnie korzysta się z prądu bez tak ważnego elementu instalacji jak gniazda instalacyjne. Sklep online Zpradem.pl pozwala nabyć wysokiej jakości rozwiązania, w atrakcyjnych cenach. Konsumenci znajda u nas między innymi: 

  • gniazdo bryzgoszczelne ze stykiem ochronnym, przeznaczone do montażu podtynkowego, 
  • gniazdo podwójne bez bolca uziemiającego - model ten montowany jest na pazurki i śrubę,  
  • gniazdo pojedyncze z przesłonami torów prądowych – wykonane z wysokiej jakości tworzywa termoplastycznego, 
  • gniazdo podwójne bez ramki – stopień ochrony IP [20], prąd znamionowy 16 [A], 
  • gniazdo z ochroną styków – mocowanie zatrzaskowe, napięcie znamionowe 250 [V], 
  • gniazdo pojedyncze, białe z przesłonami – wzbogacone o ochronę przed dziećmi, 
  • gniazdo zasilające z uziemieniem przesłony styków
  • gniazdo pojedyncze z kluczem uprawniającym, bezhalogenowe i zamykane
  • gniazdo pojedyncze z kluczem uprawniającym i wskaźnikiem zasilania z połączeniem wtykowym, samozaciskowym, 
  • gniazdo podwójne z niezmiennością faz – zakres częstotliwości 60 [Hz]. 

Wszystkie dostępne u nas produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że są nie tylko trwałe, ale też bezpieczne. 

Gniazda instalacyjne najlepszych producentów 

Co daje konsumentom gwarancję długotrwałego użytkowania? Przede wszystkim korzystanie z rozwiązań pochodzących od topowych marek. W naszym sklepie znaleźć można gniazda instalacyjne najlepszych producentów, takich, jak: Karlik Elektrotechnik, Kontakt Simon, Legrand, Ospel, Panasonic, Schneider Electro czy Kos-Electro System.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium