Czym są gniazda antenowe i do czego służą? 

Gniazda antenowe to metalowe złącza używane do podłączenia kabla antenowego lub kabla koncentrycznego do tunera telewizyjnego. Złącza te umożliwiają przekazywanie sygnałów z urządzenia nadawczego (takiego jak np. wieża nadajnika telewizyjnego) do urządzenia odbiorczego (takiego jak np. telewizor). 

Gniazda antenowe służą do podłączania anten do urządzeń bezprzewodowych. Najczęściej znajdują się zewnątrz budynku i przeważnie łączą się z kablem antenowym. Niektóre gniazda antenowe znajdują się wewnątrz budynku i łączą się bezpośrednio z urządzeniem, ponieważ nie wymagają dodatkowego okablowania. 

Kabel jest najczęściej wykonany z drutu miedzianego, który jest izolowany jakimś rodzajem materiału, takim jak guma lub plastik. 

Rodzaje i zastosowanie gniazd antenowych 

W ofercie hurtowni internetowej Zpradem.pl znaleźć można różne typy i rodzaje gniazd antenowych, które cechują się dużą trwałością i najwyższą jakością, na przykład: 

  • gniazda antenowe końcowe - są miejscem podłączenia różnego rodzaju anten; można je znaleźć z tyłu lub z boku telewizora, komputera lub innego urządzenia elektronicznego, które wykorzystuje antenę do odbierania i przesyłania sygnałów. 

Poza wyżej wymienionym gniazdem antenowym końcowym, w warto zwrócić również uwagę na akcesoria elektryczne oraz np. gniazda antenowe męskie zakończeniowe, gniazda antenowe rd/tv/sat końcowe, gniazda antenowe podwójne sat-sat-rtv. 

Z pewnością nawet najbardziej wymagający klient będzie w stanie złożyć kompletne zamówienie, które spełni jego oczekiwania. 

Gniazda antenowe najlepszych producentów 

Hurtownia internetowa Zpradem.pl oferuje swoje usługi zarówno przedsiębiorcom zainteresowanym hurtowymi zakupami, jak i osobom prywatnym, które chcą kupić jedynie pojedyncze sprzęty elektryczne. Hurtownia online oferuje produkty jedynie sprawdzonych producentów, znanych z najwyższej jakości, takich jak: Schneider Electric, Eaton, Siemens, F&F czy polska firma Relpol, która niedawno zdobyła złoty medal na Międzynarodowych Targach Energetyk,  

Każdy produkt w sklepie Zpradem.pl objęty jest dwuletnią gwarancję producenta, dzięki czemu klient może mieć pewność, że w razie problemów ze sprzętem, uzyska potrzebną pomoc.  

Dodatkowo, każde zamówienie online można zwrócić w przeciągu 14 dni bez podania przyczyny. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium