Zestawy zasilające to osprzęt siłowy, który pozwala korzystać z pełnej funkcjonalności instalacji trójfazowych. Wykorzystywane są zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i użytku domowym, gdzie stosuje się je przede wszystkim w warsztatach.

Czym są zestawy zasilające?

Zestawy zasilające to urządzenia wśród, których wyróżnić można przede wszystkim gotowe zestawy z gniazdami o różnym natężeniu (od 16A do 125A), co pozwala dopasować je do potrzeb danej instalacji. Mogą to być również rozdzielnice, czyli rozbudowane zestawy z zabezpieczeniami lub miejscem na zabezpieczenia. Przykładem może być rozdzielnica 230V 3p 16A i 32 A. Tego typu urządzenia mogą być 4-modułowe, 6-modułowe, czy nawet 13 modułowe. Poza tym do zestawów zasilających należy zaliczyć także gniazdo 400V + 230V, nazywane potocznie rozdzielaczem lub adapterem. Tego typu aparatura elektryczna pozwala bowiem przełączyć prąd z siły (400V) na standardowe gniazdko (230V). Rozwiązanie to sprawdza się wtedy, kiedy konieczne jest szybkie podłączenie urządzenia potrzebującego niższego poboru mocy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu zasilającego?

Przy zakupie zestawu zasilającego należy wziąć pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność danego aparatu elektrycznego. W zależności od zastosowania sprawdzić może się bowiem nie tylko rozdzielnica, ale również standardowe gniazdo trójfazowe natynkowe, czy gniazdo 400V z wyłącznikiem (rozłącznikiem). Co więcej, w sprzedaży dostępne są nie tylko gniazda siłowe natynkowe, ale kupić można także gniazdo trójfazowe podtynkowe, które będzie mniej wystawało ze ściany.

Czym jeszcze kierować się wybierając złącze siłowe? Istotne są oczywiście parametry urządzenia, wśród których najważniejsze jest z pewnością natężenie prądu. W sprzedaży dostępne są bowiem zarówno standardowe zestawy zasilające 16A, jak i mocniejsze zestawy siłowe o natężeniu 32A, czy nawet 125A. Są to zestawy o standardowych okrągłych bolcach. Poza tym bardzo ważna jest również jakość wykonania zestawu zasilającego, co przełoży się na jego wytrzymałość oraz trwałość. Warto zatem zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są gniazda siłowe, a także ich stopień ochrony IP. Z uwagi na fakt, że tego rozwiązania montowane są z reguły w garażach, warsztatach, czy nawet na zewnątrz warto wybrać zestawy z możliwie najwyższą klasą szczelności, np. IP44, co zapewni ochronę zarówno przed zapyleniem, dostępem do części mogących być pod niepięciem przy pomocy drutu lub innego przedmiotu przewodzącego, jak i działaniem wilgoci.

Zestawy zasilające w sklepie zpradem.pl

Jak już wspomniano przy wyborze zestawu zasilającego jedną z najważniejszych kwestii jest jakość urządzenia, dlatego też w ofercie sklepu elektrycznego zpradem.pl znajdują się wyłącznie produktu renomowanych marek. Są to zestawy zasilające firm takich jak np. Spamel, PCE, czy Elektromet. W efekcie wszystkie sprzedawane przez nas gniazda siłowe, czy rozdzielnice posiadają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo ich stosowania. Naszym atutem z pewnością jest także szerokość oferty, ponieważ w sprzedaży oferujemy zarówno standardowe gniazda siłowe, jak i gniazda trójfazowe z wyłącznikiem, czy zestawy gniazd 400V i 230V.

Co przemawia za tym, by kupując zestaw zasilający skorzystać właśnie z naszej oferty? Poza ogromnym wyborem różnorodnych rozwiązań warto zwrócić uwagę również na fakt, że są one dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach. Co więcej, naszym klientom oferujemy zarówno sprzedaż detaliczną, jak i hurtową, czyli możliwość, z które w większości przypadku korzystają elektrycy, czy instalatorzy. Kupujący większe ilości produktów mogą bowiem liczyć na atrakcyjne rabaty i zniżki, dzięki czemu zakupy stają się jeszcze bardziej opłacalne. Istotne jest także to, że oferujemy nie tylko sprzedaż zestawów zasilających, ale również fachowe doradztwo z zakresie ich doboru, czy sposobu montażu. W efekcie można mieć pewność, że kupowany produkt spełni oczekiwania oraz będzie prawidłowo funkcjonował w danej instalacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium