Do czego służą puszki? 

Puszka to urządzenie elektryczne, które służy jako osłona ochronna na bezpieczniki, kable, przewody i elektronikę, które można znaleźć w domach lub w miejscach pracy. Została zaprojektowana tak, aby chronić te przedmioty przed narażeniem na działanie czynników losowych, takich jak zalanie, a także na ingerencję człowieka.  

Klasyfikacja IP to dwucyfrowy system numeracji, który ocenia poziom ochrony puszek elektrycznych przed ciałami stałymi i cieczami.  

Pierwsza cyfra, litera P, służy do ochrony przed wnikaniem ciał stałych, a druga cyfra, litera I, do ochrony przed przedostawaniem się wody przez otwory. 

Końcówka BK 25 Końcówka BK 25
Producent: KOPOS
Cena: 3,60 zł
szt.
zobacz więcej

Rodzaje puszek w sklepie Zpradem.pl 

Sklep elektroniczny Zpradem.pl oferuje szeroki wybór puszek. W tej kategorii można znaleźć m.in. produkty takie jak: 

  • puszka n/t przeciwogniowa - to metalowy pojemnik, którma chronić przedmioty elektryczne (przewody, kable itp.) przed płomieniami w przypadku wybuchu pożaru; często znajduje się w budynkach komercyjnych ze względu na restrykcyjne przepisy przeciwpożarowe, 
  • puszki do ścian pustych (regips) -  są przeznaczone do ochrony połączeń elektrycznych skrzynki elektrycznej; można je zamontować w ścianie, po czym należy dobrać odpowiedni rodzaj osłony podtynkowej lub natynkowej; rozróżnienie osłon na podtynkowe i natynkowe nie jest wystarczająco precyzyjne, a więc dobierając osłony trzeba zwrócić szczególną uwagę na rodzaj ściany, na której ma być zamontowana puszka,  
  • puszki n/t instalacyjne puste - służą do przechowywania rur i innych elementów hydraulicznych, 
  • puszki natynkowe z zaciskami - puszki natynkowe to szereg elementów elektrycznych, które są instalowane na płytce drukowanej; puszki natynkowe zazwyczaj mają zaciski na górze lub na dole, które umożliwiają połączenie ich przewodami (lub ścieżkami obwodów) z innymi komponentami w systemie, 
  • puszki n/t przyłączeniowa do kuchenek - urządzenia elektryczne, które łączą kuchenkę z gazem; skrzynka przyłączeniowa kuchenki często znajduje się na górze kuchenki gazowej, gdzie jest łatwo dostępna; zwykle ma elastyczną miedzianą rurkę i przymocowany do niej kabel elektryczny. 

Akcesoria do puszek to dodatkowe elementy, które pozwalają dostosować puszkę elektryczną do potrzeb konsumenta. Do takich akcesoriów należą: pokrywy do zamykania puszek rozgałęźnych, pokrywy stosowane w instalacjach podtynkowych do montażu puszek oraz pierścienie, które zwiększają głębokość puszki, czyli tak zwane pierścienie dysonansowe - można je również łączyć. 

Oprócz wyżej wymienionych urządzeń, w hurtowni elektrycznej Zpradem.pl można znaleźć takie produkty jak: puszka naścienna, puszka natynkowa, puszki p/t instalacyjne, puszki n/t łączeniowe ze złączkami czy puszka n/t odgałęźnia. 

Puszki elektryczne najlepszych producentów 

Hurtownia elektryczna Zpradem.pl dba o satysfakcję i bezpieczeństwo klientów, dlatego oferuje produkty wyłącznie najlepszych i cenionych na rynku producentów. W ofercie online można znaleźć takie marki jak: Schneider Electric - francuską firmę, która zajmuje się elektronarzędziami już od ponad stu lat, Elektro-Plast Nasielsk, Elektro-Plast Opatówek, Hensel, Gewiss, Legrand. 

Każdy produkt w sklepie zprądem.com objęty jest dwuletnią gwarancją producenta oraz 14-dniowym okresem zwrotu bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium