Schneider Electric to międzynarodowa firma pochodząca z Francji. Przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Rueil-Malmaison działa w branży energetycznej. Firma może poszczycić się ponad 150-letnią tradycją. Jej powstanie jest związane z przejęciem przez braci Schneider upadającej odlewni o nazwie Creusot, do jakiego doszło w 1836 rok. Dwa lata później ich firma nosiła już nazwę Schneider & Cie. 

Początkowo firma braci Schneider skupiała się na wspieraniu przemysłu zbrojeniowego. Rok 1981 i rozwój elektrotechniczny zaowocowały pierwszą poważną zmianą w dotychczasowym profilu działania przedsiębiorstwa. 

Tuż po zakończeniu I wojny światowej Schneider Electric zaczęło otwierać swoje pierwsze oddziały w Niemczech i w Europie Wschodniej. Kolejne lata działalności niosły za sobą rozwój kolejnych specjalizacji. Tym razem oferta francuskiego dostawcy została poszerzona o m.in silniki elektryczne, a także wyposażenie dla stacji elektroenergetycznych.

Koniec lat 80-tych XX wieku oraz początek 90-tych to czas sporej ekspansji. To właśnie wtedy Schneider Electric wchłonął takie firmy jak Télémécanique, Square D, Merlin Gerin czy Lexel.

Znaleziono produktów: 997

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium