Siemens jest międzynarodowym koncernem działającym na rynku energetycznym, elektrotechnicznym oraz telekomunikacyjnym. Niemiecka marka powstała w 1847 roku. To właśnie wtedy jej założyciel Werner von Siemens otworzył w Berlinie firmę Siemens & Halske. Rok później przedsiębiorstwo miało już na swoim koncie pierwszy sukces, w postaci 500 kilometrowej linii telegraficznej łączącej berlin z Frankfurtem nad Menem. 

Poza energetyką, telekomunikacją i automatyką, niemiecka marka działa prężnie również w takich branżach jak transport (tabor i systemy kolejowe), oświetlenie (marka Osram), medycyna, a nawet edukacja czy finanse i nieruchomości.

Polski spółka koncernu, z siedzibą główną w Warszawie i biurami regionalnymi m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach czy Krakowie, koncentruje się przede wszystkim na elektryfikacji, automatyzacji i digitalizacji. W swojej filozofii działania przedsiębiorstwo z niemieckim kapitałem stara się również zapewnić efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych, zmniejszając przy tym skażenie środowiska.

Znaleziono produktów: 1468

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium