Lokalizator przewodów i kabli – jak działa? 

Lokalizator przewodów i kabli umożliwia bezproblemowe wykrywanie kabli i przewodów elektrycznych, bezpieczników, kabli telefonicznych czy sieciowych. Wykrywacz ten zazwyczaj aktywnie korzysta ze zjawiska iluzji elektromagnetycznej, która pozwala mu na wykrycie kabli przewodzących prąd. Większość wykrywaczy charakteryzuje się podobną budową, a w jej skład wchodzą części takie jak generator sygnału o wysokiej częstotliwości oraz odbiornik lokalizacyjny. Urządzenie z chwilą odnalezienia przewodu zmienia częstotliwość swoich drgań. Lokalizatory wykorzystywane są głównie przez firmy budowlane i wykończeniowe oraz elektryków - coraz popularniejsze stają się też wśród osób prywatnych.

 

Lokalizator przewodów i kabli – oferta Zpradem.pl 

Do pracy przy remontach wnętrz niezbędny jest czasami lokalizator przewodów i kabli. Sklep elektryczny Zpradem.pl daje klientom możliwość wyboru, wśród wielu dostępnych opcji. Można u nas znaleźć propozycje, takie jak:  

  • detektor przewodów V[30] do użycia pod napięciem,  
  • lokalizator uszkodzeń kabli (reflektometr) - przyrząd ten pozwala na zmierzenie długości kabla oraz odległości do uszkodzenia,  
  • lokalizator przewodów i kabli z cyfrowym wskaźnikiem,  
  • cyfrowy lokalizator kabli z wskaźnikiem akustycznym/ LED.  

Ciekawym rozwiązaniem jest również lokalizator kabli i infrastruktury podziemnej. Dla wymagających klientów, mamy także wykrywacz przewodów, metali i drewna odpowiedni do pracy pod napięciem. Rozwiązanie to, jest chętnie wybierane przez klientów indywidualnych, ponieważ sprawdza się w codziennym użytkowaniu, sprawiając, że wszelkie prace wykonywane wokół domu, stają się bezpieczne, a ryzyko natknięcia się na przewód, np. podczas wiercenia otworów w ścianie, spada do minimum. 

Najlepsi producenci lokalizatorów przewodów i kabli 

Wszystkie dostępne u nas elementy cechują się wysoką jakością wykonania. Zpradem.pl troszczy się o bezpieczeństwo użytkowników, dlatego oferujemy klientom wyłącznie produkty pochodzące z oferty znanych i cenionych na rynku firm. Można u nas nabyć lokalizatory przewodów i kabli, firm, takich jak: czeski koncern EMOS, czy korporacja FLUKE nieustannie rozwijająca się i korzystająca z nowoczesnych technologii. Współpracujemy również z markami takimi jak Somel oraz DPM.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium