Falownik 5,5kW 3x380-500V/14,3A książkowy Altivar 320 ATV320U55N4B

Dostępność: 2
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 4 456,60 zł 4456.60
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: SCHNEIDER ELECTRIC
Kod producenta: ATV320U55N4B
Kod EAN: 3606480931291

Opis

Przemiennik częstotliwości ATV320 3-fazowe 380/500VAC 50/60Hz 5,5kW 14,3A IP20

Przemiennik częstotliwości ATV320 3-fazowe 380/500VAC 50/60Hz 5,5kW 14,3A IP20 logo schnider

Przemiennik częstotliwości Schneider Electric Altivar 320 z zintegrowanym filtrem EMC, o stopniu ochrony IP20 i wejściowym napięciu znamionowym od 380V do 500V AC przeznaczony do zasilania silników synchronicznych i asynchronicznych o obciążalności do 14,3 A. może być stosowany dla slników o mocy znamionowej do 5,5kW / 7,5KM. Przeznaczony jest dla prostych maszyn przemysłowych i komercyjnych, takich jak maszyny pakujące, maszyny transportu bliskiego, siłowniki mechaniczne i urządzenia dźwigowe.

Napięcie zasilania

3f: 380…500 V 50/60 Hz

Maksymalny ciągły prąd wyjściowy

14,3 A

Format obudowy

Ksiązkowa

Moc znamionowa silnika

5,5kW / 7,5KM

Wbudowany filtr EMC

TAK

Stopień ochrony

IP 20

Funkcjonalna konstrukcja

Forma książkowa z możliwością montażu bez odstępów pozwala na prostą i kompaktową instalację w szafach automatyki oraz oszczędność czasu i miejsca.

funkcjonalna konstrukcja

Alivar ATV320

Nowy standard urządzeń do maszyn

Altivar 320 to nowy produkt z serii przemienników dla maszyn, który wyróżnia niezawodność, bezpieczeństwo i wytrzymałość. Pozwala on na optymalizację projektowania maszyn, przy jednoczesnej redukcji kosztów dla szerokiej gamy aplikacji. Przemienniki umożliwiają efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni montażu, a dzięki zaawansowanym modułom łączności integrują się z każdą architektura automatyzacji.

wytrzymala konstrukcja

Wytrzymała konstrukcja

Możliwość pracy w temperaturze do 60°C oraz wykonanie w najwyższych standardach odporności środowiskowej (3C3 oraz 352 wg. EN/IEC 60721-3-3) pozwalają na wszechstronne zastosowanie przy zachowaniu wysokiej dyspozycyjności.

Konstrukcja standardowo zaprojektowana do aplikacji ciężkich (HD - Heavy Duty, przeciążalność 1,5 x In przez 60s co 10min, maksymalny moment 200% Mn) znacznie rozszerza obszar zastosowań oraz minimalizuje prawdopodobieństwo potencjalnego błędu w doborze.

Zintegrowane funkcje bezpieczeństwa

Możliwość wykorzystania 5 różnych, wbudowanych i certyfikowanych funkcji bezpieczeństwa pozwala na podniesienie bezpieczeństwa tworzonej aplikacji. Dostępne funkcje: STO, SLS, SS1, SMS, GDL.: STO: Safe Torque Off (Bezpieczne odcięcie momentu) SLS: Safely Limited Speed (Bezpieczna ograniczona prędkość) SS1: Safe Stop 1 (Bezpieczne zatrzymanie typ 1) SMS: Safe Maximum Speed (Bezpieczna maksymalna prędkość) GDL: Guard Door Locking (Nadzór zablokowania bariery)"

zintegrowane funkcje bezpieczenstwa
uniwersalnosc aplikacyjna

Uniwersalność aplikacyjna

ATVLogic to uproszczony sterownik PLC, który za pomocą 50 różnych bloków funkcyjnych pozwoli na wykonanie dowolnej aplikacji. Możliwość wykonania prostych operacji na sygnałach jak również zaawansowanych algorytmów sterowania.

Możliwość instalacji dodatkowych kart rozszerzeń poszerzających możliwości aplikacyjne. Szeroki asortyment kart sygnałowych i komunikacyjnych.

Ponad 150 gotowych funkcji programowych pozwalających na wykonanie najbardziej zaawansowanych aplikacji napędowych.

6 różnych technik sterowania silnikiem. Wybór odpowiedniego sterowania pozwala na uzyskanie optymalnej dynamiki lub ograniczenie energochłonności silnika. Obsługa napędu za pośrednictwem prostego, wbudowanego panelu z możliwością rozszerzenia o zewnętrzny, zaawansowany panel graficzny. Możliwość połączenia napędów za pośrednictwem szyny DC pozwala na eliminację kosztownych układów hamowania i zwrotu energii do sieci.

zaawansowana komunikacja

Zaawansowana komunikacja

Wbudowane w przemiennik porty: CANopen i Modbus RTU i technologie FDT/DTM pozwalają na głęboką integrację napędu z architektura automatyki EcoStruxure Machine Dostępna szeroka paleta modułów komunikacyjnych i biblioteki zgodne z PLCOpen ułatwiają połączenie z wiodącymi na rynku systemami sterowania oraz skracają czas uruchomienia i diagnostyki.

Elastyczność

Koncepcja uniwersalnego, prostego w obsłudze napędu do wszystkich typów aplikacji, zarówno stało i zmienno momentowych. Szeroki zakres napięcia zasilającego pozwalający na obniżenie kosztów instalacji oraz wyposażenia toru zasilania. Zakres napięcia zasilania od 230 do 600VAC.

Schneider Electric - rodzina przemienników Altivar

Rodzina przemienników ALTIVAR to seria uniwersalnych i jednocześnie wyspecjalizowanych urządzeń. Te innowacyjne napędy (360 aktywnych patentów) są wykorzystywane w różnorodnych aplikacjach. Rocznie sprzedawanych jest 1,5 miliona sztuk. Użytkownicy doceniają je za łatwość projektowania, instalacji i eksploatacji.
Bezpłatne środowisko programowe SoMove pozwala na prostą konfigurację oraz szybką i skuteczną diagnostykę oraz możliwość tworzenia kopii zapasowych programu i przenoszenia go pomiędzy napędami. Dodatkowe moduły pozwalają na zwrot energii do sieci zasilającej dla aplikacji o dużej dynamice oraz znaczącej masie bezwładności, co z kolei pozwala na eliminację układów rezystorowych oraz tworzenie dodatkowych oszczędności energetycznych.

kontakt z ekspertem

Kompletne biblioteki 2D i 3D dostępne są we wszystkich standardach CAD na stronach Schneider Electric, dzięki którym producenci maszyn i projektanci mogą integrować napędy Schneider Electric za pomocą kilku kliknięć własnym systemem CAD.
EcoStruxure™ Machine Advisor, EcoStruxure™ Pumping Performance Advisor to usługi, które pozwalają (dzięki zbieranym w chmurze informacjom) na monitorowanie pracy, zdalną diagnostykę oraz wykrywanie wszelkich zakłóceń w pracy.

Schneider Electric - lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energią i w automatyce

Schneider Electric logo

Firma Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnymi mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle. Rozwija inteligentne i zintegrowane rozwiązania i technologie służące do zarządzania energią i procesami w bezpieczny, niezawodny, efektywny i zrównoważony sposób. Oferta Schneider Electric stanowi szeroki asortyment począwszy od aparatury modułowej, zabezpieczeń obwodów, rozdzielnic i osprzętu elektrycznego aż po złożone systemy operacyjne.

Dane techniczne

Wysokość [mm] 232
Napięcie sieci od/do [V] od 380
Znamionowe napięcie wyjściowe [V] 440
Szerokość [mm] 150
Względna tolerancja częstotliwości sieciowej [%] 5
Liczba faz wejściowych 3
Stopień ochrony (IP) IP20
Moc oddawana przy znamionowym napięciu wyjściowym [kW] 5,5
Częstotliwość sieci (wartość) 50/60 Hz
Głębokość [mm] 232
Liczba faz wyjściowych 3
Znamionowy prąd wyjściowy [A] 14,3
Obsługa protokołu MODBUS Tak
Względna tolerancja napięcia sieciowego [%] 10
Dozwolone zastosowanie w przemyśle Tak
Obsługa protokołu CAN Tak
Dozwolone zastosowanie w domach i obiektach handlowych Tak
Rodzaj przemiennika Przemiennik napięciowy
Liczba złączy sprzętowych RS485 2
Maksymalna częstotliwość wyjściowa [Hz] 599
Z elementem obsługi Tak
Napięcie sieci od/do [V] do 500
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium